Podkategorie

Pędzle do makijażu

Istnieją różne metody nakładania kosmetyków na twarz. Jedne kobiety robią to opuszkami palców, inne przy użyciu gąbeczki, a wiele decyduje się na pędzle do makijażu. Chcąc uzyskać atrakcyjny, modny makijaż, trzeba przede wszystkim dokonać właściwego wyboru tych akcesoriów i orientować się, do czego, jaki służy.

Gąbka czy pędzel do makijażu?

Do nakładania fluidu posłużyć może gąbka w kształcie łezki. Lekko wcierany czy wciskany podkład w buzię zapewnia idealny efekt. Wydaje się nawet, że jest dokładniejszych niż przy użyciu pędzla. Trzeba natomiast zwrócić uwagę na kwestię higieny. Z tego powodu niektóre panie rezygnują z tego rodzaju aplikatora.

Jaki pędzel do nakładania makijażu?

Średniej wielkości pędzel ze ściętą górą doskonale nadaje się do podkładów w płynnej postaci. W celu uzyskania naturalnego efektu wystarczy na koniec delikatnie wklepać kosmetyk palcami.

Płaski pędzel przydać się może do nakładania płynnych podkładów, choć tak naprawdę najlepiej nadaje się do aplikowania maseczek. Niestety wykonywany nim makijaż może mieć smugi, a co za tym idzie, nie będzie wyglądał dobrze, ani też zbyt naturalnie.

Gęsty pędzel o zaokrąglonym kształcie posiadający niezbyt długie włosie będzie idealnym wyborem przy nakładaniu pudru mineralnego. Wystarczy tylko odpowiednio się nim posłużyć. Najlepiej wykonując koliste ruchy.

Malutki, płaski pędzel może przydać się do aplikowania korektora. Idealnie zamaskuje drobne wypryski, popękane naczynka czy cienie pod oczami. Można go wykorzystać do nakładania rozświetlacza.

Do zastosowania sypkiego pudru w celu zmatowienia cery i wykończenia makijażu przydać się może duży pędzel o długim włosiu. Ten kosmetyk akurat nie wymaga zastosowania jakiegoś szczególnego pędzla.

Dopasuj pędzel do swoich potrzeb

Aktualnie w sprzedaży, również w naszym sklepie znaleźć można też inne pędzle przeznaczone do zastosowania podczas wykonywania makijażu. Chodzi tu o pędzle do bronzera, różu i rozświetlacza, pędzle do brwi i eyelinera, a także do powiek i ust. W naszym sklepie kupisz pędzle, jakich możesz potrzebować do wykonania efektownego makijażu dziennego, wieczorowego i każdego innego.