Podkategorie

Konturówki i kredki do oczu

Jest podstawowym kosmetykiem do makijażu, uznaje się ją za niezastąpioną ze względu na szerokie możliwości zastosowania. Mowa tu o konturówce czy kredce do oczu. Produkt ten podkreśla kontur oczu i zarazem modeluje ich kształt. Dzięki niemu można optycznie zagęścić rzęsy. Aktualnie na rynku dostępne są kredki różnej grubości i w najróżniejszych kolorach, co sprawia, że każda z pań z powodzeniem może znaleźć dla siebie tę odpowiednią.

Jaka kredka do oczu?

Wybór kredki czy konturówki powinien zależeć przede wszystkim od typu urody i efektu, jaki zamierza się tym sposobem uzyskać. Przed dokonaniem zakupu warto jeszcze zwrócić uwagę na trendy obowiązujące w makijażu oczu. W sprzedaży dostępne są konturówki matowe, perłowe, metaliczne i z drobinkami brokatu.

Kredki miękkie

Ostatnimi czasy do popularnych produktów zaliczyć należy kredki miękkie, dzięki którym można wykonać efekt „przydymionego oka”. Bardzo łatwo dają się rozetrzeć i doskonale łączą się z cieniami do powiek. Można je wykorzystać do malowania kreski na wewnętrznej części dolnej powieki. Twarde kredki mogą z kolei posłużyć do wykonania kreski nad linią rzęs. Makijażystki polecają też kredki wodoodporne, które sprawdzą się na plaży i wszędzie tam, gdzie kobieta ma bezpośredni kontakt z wodą.

Kredki automatyczne

Kobiety bardzo często wybierają kredki automatyczne, w formie wykręcanego sztyftu. Nie wymagają temperowania, umożliwiają wykonanie szybkiego makijażu. Dla pań o brązowych oczach poleca się zwykle konturówki w odcieniach chłodnej zieleni, granatu i szarości. Kobiety o niebieskich oczach powinny wybierać kredki grafitowe i stalowe. Odcienie brązu i fioletu będą się dobrze komponować z zielonymi oczami. Wystarczy odpowiednio posłużyć się kredką czy konturówką, aby osiągnąć pożądany kształt oczu. Kształt migdała, który jest najbardziej pożądany, można uzyskać poprzez  poprowadzenie kreski poza zewnętrzne kąciki oczu. Chcąc uzyskać idealną wyrazistość, należy wykonać kreskę nad linią rzęs. Możliwości w tym zakresie jest wiele, a wszystko zależy od oczekiwań czy potrzeb.