Podkategorie

Cienie do powiek

Cienie do powiek podobnie jak tusze do rzęs czy też eyelinery są najpopularniejszym kosmetykiem, który przeznaczony jest do profesjonalnego makijażu oczu. To jak nakładamy cień do powiek oraz jaki cień wybierzemy ma znaczący wpływ na końcowy efekt makijażu oczu. Wyróżniamy kilka rodzajów cieni do powiek:- cienie do powiek w kredce, - cienie do powiek w kremie, - cienie do powiek w musie, - cienie do powiek w płynie, - cienie do powiek w sztyfcie. Jak widać wybór jest nie mały tym bardziej, że cenie do powiek są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych,  co dodatkowo utrudnia decyzję zakupową. Kupując cień należy pamiętać, że cienie podobnie jak kredki do oczu najlepiej jest dobierać do karnacji i koloru oczu. Inny kolor cieni będzie odpowiedni dla kobiety o zielonych oczach, a inny dla kobiety o brązowych, piwnych czy niebieskich.

Cień do powiek, a karnacja 

Dla wszystkich kobiet o jasnej karnacji poleca się cienie do powiek z połyskiem w różnych tonacjach brązu. Kobiety o oliwkowej karnacji powinny zdecydować się na ciemne kolory – czerń rozjaśniona perłowym blaskiem lub brokatem, odcienie szarości i brązu. Sprawdza się też paleta cieni o barwach: szmaragdowej, śliwkowej, granatowej i szafirowej. Kobietom o karnacji ciepłego brązu zaleca się stosowanie cieni o złotych odcieniach, różu, koloru wina i ciepłego brązu. Dobrym wyborem będzie też kolor granitowy, turkusowy i fioletowy. W przypadku kobiet z ciemna karnacją zaleca się wybranie odcieni miedzi i brązu. Dobrą decyzją będą też kolory kamieni szlachetnych: rubinu, szmaragdu, szafiru.

Cień do powiek, a kolor oczu

Szukając dla siebie odpowiedniego koloru palety cieni, trzeba też zwrócić uwagę na kolor oczu. Dla oczu niebieskich poleca się zimne odcienie – szarości, biel, khaki, czekoladowy i kremowy brąz. Mogą być też pastelowe cienie do powiek w odcieniach fioletu i jasnego różu. Kobiety o zielonych oczach powinny decydować się na róże, brązy i fiolety. Panie, które mają brązowe oczy, dobrze będą wyglądać, wybierając cienie do powiek w kolorze fioletu, grafitu i granatu. Poleca się im również odcienie oliwki i pistacji. Do piwnych oczu najlepiej pasują cienie miedziane i brązowe, a także odcienie fioletu i czerwieni.

Palety cieni do powiek

Cienie do powiek możemy podzielić również ze względu na efekt jaki dają:- cienie do powiek matowe, - cienie do powiek błyszczące, - cienie do powiek z połyskiem. Wszystkie wyżej wymienione cienie do powiek dostępne są we wszystkich możliwych kolorach. Oferujemy wysokiej jakości starannie tworzone cienie do powiek bez konserwantów i chemii, które nie tylko są łatwe w aplikacji, ale również zapewniają trwały efekt i nie uczulają. To bezpieczne i nieuczulające kosmetyki dla kobiet w każdym wieku. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą palety cieni od renomowanych producentów takich jak: Karaja czy Ibra.