Pielęgnacja twarzy i dłoni w okresie jesienno-zimowym
Pielęgnacja twarzy i dłoni w okresie jesienno-zimowym

W okresie jesienno-zimowym zarówno nasza twarz, jak i dłonie narażone są na wszelkiego typu podrażnienia spowodowane niską, a z czasem nawet ujemną temperaturą powietrza i wiatrem. Wówczas skóra nadmiernie wysycha, piecze, swędzi, jest miejscami zaczerwieniona, również źle wygląda. Na szczęście można temu zapobiec. Wystarczy tak naprawdę zastosować odpowiednie kosmetyki, zresztą tak dobrze dostępne dla wszystkich.

Jakie kosmetyki stosować?

Do ochrony i pielęgnacji dłoni oraz twarzy najczęściej stosowane są kremy. Tego typu preparaty stosuje się najwygodniej i zarazem właśnie te są najbezpieczniejsze. Coraz chętniej wybierają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Tak naprawdę wystarczą tu zwyczajne kremy intensywnie nawilżające do stosowania na dzień. Dziś bez problemu można też dostać kremy typowo ochronne. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby skórę właśnie w porze jesienno-zimowej intensywnie nawilżać. Dobrą propozycją dla pań są następujące produkty:

SPF 50 Bielenda Professional - Krem Ochronny do Twarzy

Norel Skin Care - Krem półtłusty ochronny SPF 30+

Do dłoni zaś sprawdzi się SKINFLEX Specjalistyczny krem do suchej skóry PODOPHARM MED.

Jak często stosować kosmetyki pielęgnacyjno-ochronne?

Kremy pielęgnacyjne i ochronne przeznaczone do stosowania w okresie jesienno-zimowym powinno się stosować regularnie, czyli każdego dnia. To zależy od produktu, ale niektóre należy używać również przed każdym wyjściem na zewnątrz. Jeżeli ktoś zaniedba skórę swojej twarzy czy rąk, powinien sięgnąć po kosmetyk pielęgnacyjny o intensywnym działaniu, który stosowany systematycznie, pozwoli powrócić jej do dobrej kondycji i zdrowego wyglądu. Jednorazowe użycie tego produktu nie przyczyni się do większych zmian, nie zapewni też pełnej ochrony. Dlatego stosowanie takich kosmetyków zaleca się już w okresie wczesnej jesieni.

Które kremy do rąk i twarzy są najlepsze?

Wbrew pozorom nawet kobiety czasem nie mają pojęcia o tym, który krem wybrać, aby zapewnić sobie stuprocentową ochronę twarzy i dłoni czy też pielęgnację tych części ciała. To, że kremy powinny być nawilżające i chroniące przed warunkami atmosferycznymi, w tym przed niską temperaturą i wiatrem, już wiadomo. Jednak warto też dodać, że kosmetyki te powinny być produktami wyższej jakości. Chodzi o starannie skomponowany i co za tym idzie, bezpieczny skład. Kremy te mają faktycznie działać i zapewniać bezpieczeństwo skórze, a nie jej szkodzić. Dziś na szczęście można bez problemu znaleźć dobrej jakości, luksusowe czy wręcz ekskluzywne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji i ochrony dłoni i twarzy w okresie jesienno-zimowym. Warto sięgać po produkty medyczne, które wykazują się szczególnie pozytywnym działaniem. Na uwagę zasługują tu kremy Norel.

Podsumowując

Podsumowując, pielęgnacja i ochrona rąk oraz twarzy w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ważną sprawą. Powinny o tym pamiętać kobiety, muszą mieć to na uwadze również mężczyźni. Dłonie są wizytówką każdego człowieka. Wysuszone, zaczerwienione, nie będą się dobrze prezentować. Tym bardziej podrażniona niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi twarz będzie wskazywała na duże zaniedbania w zakresie ochrony i pielęgnacji. Warto sięgać po sprawdzone, dobrej jakości, a co za tym idzie bezpieczne i skuteczne w działaniu kosmetyki, które pomogą zadbać o dłonie i twarz, a także ochronić ją przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Aktualnie zadanie to przy tak dużym wyborze kosmetyków jest całkiem proste i przyjemne.

 

Zostaw odpowiedź

* Przepisz kod