Podkategorie

Akcesoria do rzęs i brwi

Kobiece oko samo w sobie ma tę moc przyciągania, ale kiedy jest w odpowiedni sposób zadbane, działa jeszcze silniej, skuteczniej. Do pielęgnacji rzęs i brwi nie wystarczą tylko kosmetyki. Warto, a nawet trzeba zastosować też przeróżne akcesoria. Ich wybór jest bardzo duży, a każde z tych nowoczesnych narzędzi służy do zupełnie innego celu. Warto poznać je wszystkie, aby móc wybrać dla siebie odpowiednie.

Niezbędne akcesoria do rzęs i brwi w damskiej torebce

Na liście niezbędników w damskiej kosmetyczce znaleźć się powinny aplikatory, które właściwie mają szerokie zastosowanie, bo służą do oczyszczania rzęs, usuwania nadmiaru kleju czy tuszu. Sprzedawane są w różnych rozmiarach, dlatego przed zakupem dobrze jest określić, do jakich zadań będzie ten konkretny służył. Podstawowym narzędziem do pielęgnowania brwi jest pęseta. Tak więc pęsety powinny koniecznie znaleźć się wśród tych akcesoriów. Należy wymienić tu przede wszystkim pęsety skośne i zwężone, które idealnie nadają się do precyzyjnego kształtowania łuku brwiowego. Niektóre pęsety zwane też pincetami przeznaczone są do przedłużania rzęs. Te mają specjalne końcówki.

Nie zapomnij o pędzlu do brwi!

Każda kobieta zapewne wie, że bez dobrego pędzla trudno jest zrobić efektowny makijaż, nawet makijaż oczu. Pędzle dziś wykorzystuje się do makijażu samego oka, jak i brwi. Akcesoria te różnią się długością i gęstością włosia, a także jego rodzajem. Są pędzle do henny, cieni i aplikowania innych kosmetyków wykorzystywanych w makijażu oczu.

Pierścienie pomocne w makijażu permanentnym

Ciekawym gadżetem stosowanym w pielęgnacji i makijażu rzęs oraz brwi są tak zwane pierścienie. Służą one do różnych zastosowań. Makijażystki często wykorzystują je do barwników niezbędnych podczas wykonywania makijażu permanentnego. Ponadto przydają się do kleju w czasie przedłużania rzęs. Warto też dodać, że w sprzedaży dostępne są również wymienne wkłady do tych pierścionków, które kosztują mniej niż pierścionki w całości.

Szablony do stylizacji łuków brwiowych także zyskały w ostatnim czasie popularność. Umożliwiają regulację brwi według określonych, najbardziej pasujących do twarzy kształtów. Te oraz wiele innych akcesoriów do stylizacji brwi i rzęs znajdziesz w naszym sklepie.