Podkategorie

Utrwalacze do makijażu

Utrwalacz makijażu – sposób na trwały makijaż

Tak bardzo chciałoby się, aby wykonany makijaż trwał i wzbudzał podziw co najmniej przez cały dzień. Z tym jednak bywa bardzo różnie. Często nie jest w stanie przetrwać nawet kilku tych najważniejszych godzin w ciągu dnia – godzin spędzanych w pracy. Choć trwały makijaż brzmi nieco jak marzenie, w rzeczywistości jest jak najbardziej celem możliwym do osiągnięcia. To właśnie dlatego powstał profesjonalny utrwalacz makijażu. Czym jest i do czego właściwie służy?

Jak działa utrwalacz makijażu?

Utrwalacz to kosmetyk przeznaczony do wykończenia makijażu. Jego celem jest utrzymanie różu czy też podkładu na właściwym miejscu. Dzięki niemu makijaż może przetrwać nawet ekstremalne warunki. Profesjonalny utrwalacz makijażu jest w stanie zapobiegać ścieraniu się, a także przemieszczaniu produktów nałożonych na skórę. Tym samym przedłuża trwałość makijażu. Jak działa taki specyfik? Tworzy na skórze transparentną powłokę. To dzięki niej kosmetyki nie migrują z miejsca na miejsce, nie ścierają się, ani też nie spływają. Z uwagi na to, że utrwalacz ten działa naprawdę solidnie, warto dopracować makijaż w najdrobniejszych szczegółach, aby móc cieszyć się przez wiele godzin efektownym i atrakcyjnym wyglądem.

Dla kogo utrwalacz makijażu?

Warto podkreślić, że dobry utrwalacz jest przeznaczony dla każdej kobiety. Mogą go stosować nawet te panie, które mają problemy z trądzikiem. Kosmetyk ten nie zatyka porów. Za to pomaga utrzymać kryjący makijaż i to w doskonałym stanie. Właściwie nie ma przeciwwskazań do codziennego stosowania utrwalaczy, choć kosmetolodzy zalecają, aby używać tego typu produkty na większe wyjścia i ważniejsze okazje.

Typy utrwalaczy

Utrwalacze występują w postaci spray’u i pudru. Spray jednak aplikuje się dużo wygodniej i sprawniej. Trudno tu o błąd. Spray stosuje się w odległości około 30-40 cm od skóry twarzy. Puder zaś wklepuje pędzelkiem lub puszkiem. Należy pamiętać, że utrwalacz to nie to samo co baza pod makijaż. Produkty te różnią się przede wszystkim sposobem stosowania i momentem, w którym powinno się to robić. W naszym sklepie kupić można profesjonalne, dobrej jakości utrwalacze makijażu, niezbędne w damskiej kosmetyczce.

Sprawdź pozostałe kosmetyki do twarzy:

Sprawdź popularne marki utrwalaczy makijażu:

Kosmetyki Ibra